Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Square cocktail table with a light natural acacia top and antique bronze metal base. Minimalist coffee table adds warm rustic character to modern spaces.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Rustic meets sleek with the St. Armand Square Cocktail Table, featuring a top crafted of Acacia Solid Wood in a light natural finish and a metal base in an antique bronze finish.
| Levelers | Yes |
|---|---|
| Carton Height | 7.75 |
| Carton Length | 34.00 |
| Carton Weight | 39.68 |
| Carton Width | 33.25 |
| Depth | 30.00 |
| Distressing | Yes |
| Height | 18.25 |
| Material Description | Acacia Solids with Round Metal Tube and Metal Sheet |
| Metal Distressing | No |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 75 lbs |
| Width | 30.00 |
| Wood Distressing Type | Tiger scratches |
| Wood Distressing? | Yes |
| Weight | 33.07 |
| Image Role Data | {“5601_80112_115_85001_LTWD_room”:[“Room Image 1″],”5601_80112_LTWD_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”5601_80112_LTWD_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 33.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 18.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.