Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Constructed of hardwood solid and Acacia veneer | Yes |
|---|---|
| Top panel has an Electric/USB outlet bar | Yes |
| Drop-front drawer has ball bearing extension guides | Yes |
| Storage drawers have dovetail joinery, ball bearing extension guides, and veneer bottoms | Yes |
| Bottom file storage drawer accepts either letter or legal size files | Yes |
| Interior wiring access cutouts | Yes |
| Dimensions | 56.00″W X 28.00″D X 30.00″H |
| Weight | 178.57 lbs |
| Weight | 178.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 56 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sun-drenched Acacia |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Perspectives |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.