Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
This sideboard will be welcome in any room of the house but we anticipate the dining room will benefit from the serving top, a stained travertine in 30% acrylic sheen to aid in stain resistance. The two drawers are felt-lined, the left divided for silver. The stationary wood shelf below allows for accessories normally on the top to be moved below for the dinner party and the finished back means you are not limited to wall space only. The textured metal base is achieved during the finish process and the burnt sienna coloration complements the Gray Elm wood case and travertine top.
| Dimensions | 68W x 20D x 33.75H in. |
|---|
| Weight | 250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 68 × 33.75 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | HATTERAS GRAY |
| Style | CASUAL CONTEMPORARY |
| Collection | Cypress Point |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.