Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Ideal at the end of the bed or extra seating in the family or dining room, the tufted seat cushion is both comfortable and tailored. Customize in the fabric of your choice and in any of our upholstery finishes to personalize your space. You will enjoy the turned tapered legs and the cross stretchers provide secure support.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 59W x 21D x 21H in. |
|---|---|
| Seat Height | 20 in. |
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 59 × 21 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Cream |
| Style | Transitional (Coastal/Tropical) |
| Collection | Cypress Point |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.