Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Low profile, fully upholstered transitional dining chairs with continuous, bordered top rails standing on graceful solid white oak legs. Available in fabric 2273-11, an indoor performance fabric featuring a natural canvas hue.
| Fabric | Yes |
|---|
| Seat Height | 19 in. |
|---|---|
| Dimensions | 25W x 25.5D x 32.25H in. |
| Arm Height | 25.25 in. |
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 25 × 32.25 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Simpatico |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.