Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Fully upholstered transitional bar stool with continuous, bordered top rails standing on graceful solid white oak legs. Available as shown in fabric 2273-11 White Dove, an indoor performance fabric with a linen weave and soft hand in an ivory and taupe coloration.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 21.5W x 23.25D x 39.5H in. |
|---|---|
| Seat Height | 30.5 in. |
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.25 × 21.5 × 39.5 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Simpatico |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.