Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Giles swivel bar and counter stools feature an upholstered seat and back, memory swivel mechanism, and a decorative metal kickplate finished in rose gold. The stools are standard in fabric 2304-11 Biscayne, but are available in custom fabric, leather, or COM.
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Leather | Yes |
| Fabric | Yes |
| Dimensions | 21W x 22D x 36H in. |
|---|---|
| Seat Height | 24 in. |
| Inside Width | 19 in. |
| Inside Depth | 18 in. |
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 21 × 36 in |
| Brand | Lexington Home |
| Style | Transitional |
| Collection | Rendezvous |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.