Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The inverted breakfront design of the 64-inch sideboard features three woven raffia felt-lined drawers in the middle. The top drawer is divided for silver storage. Although it appears as four, the third and fourth drawer facade is a combined single, deeper drawer for a total of three drawers. The touch-latch doors on either end feature vertical pencil rattan on the fronts. Behind each door is an adjustable shelf. The lower shelf also features an inverted breakfront.
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 64W x 18D x 36H in. |
|---|---|
| Weight | 247.00 lbs |
| Weight | 221 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 64 × 36 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | SONORAN |
| Style | RELAXED CONTEMPORARY |
| Collection | Palm Desert |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.