Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Featuring six drawers, the chest showcases the collection’s signature custom hardware. The artisan pulls look like a single piece from a distance, but are actually separate sections on each drawer front. The contemporary molding surrounding the hardware draws attention to the design by framing it on the piece. The feet and base rail feature a contrasting dark walnut finish.
| Dimensions | 42W x 20D x 62.5H in. |
|---|
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 42 × 62.5 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | SEBANA |
| Style | CONTEMPORARY PAN ASIAN |
| Collection | Island Fusion |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.