Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
A sleek, exposed wood frame beautifully contrasts the chair’s upholstered seat and back. Choose from hundreds of Lexington Upholstery fabrics to make the chair uniquely yours.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 29W x 33D x 36H in. |
|---|---|
| Arm Height | 25 in. |
| Seat Height | 18 in. |
| Inside Width | 24 in. |
| Inside Depth | 21 in. |
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 29 × 36 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Island Fusion |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.