Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Hall console featuring a Cathedral Black Walnut veneer top over a random-pattern metal base in soft gold tones. Modern-contemporary console table with dark wood top and gold-tone base.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
An abstract art lover’s dream, the Connelly Hall Console has an organic beauty, combining a Cathedral Black Walnut Veneer top and a random-pattern metal base in a soft, earthy gold finish.
| Carton Height | 7.00 |
|---|---|
| Carton Length | 35.00 |
| Carton Weight | 145.20 |
| Carton Width | 77.00 |
| Depth | 14.00 |
| Distressing | No |
| Height | 32.25 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Cathedral Black Walnut Veneer and Metal |
| Metal Distressing | No |
| Style | Modern/Contemporary |
| Top Load Capacity | 150 lbs |
| Width | 72.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 123.2 |
| Image Role Data | {“638_85287_DKW_room”:[“Room Image 1″],”638_85287_DKW_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”638_85287_DKW_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 123.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 72 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Melange |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.