Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Chaises are ideal for sectionals because they eliminate the center seam when relaxing yet allow seating for two when needed. In addition, the chaise provides a ninety-degree angle creating the corner and allows the armless chair, or multiple chairs, to extend to the preferred length. When standing at the foot of the chaise, the arm is on the left side when it recesses down to the seating surface, thus left side facing chaise end. Accent pillows shown are optional.
| Dimensions | 67W x 34D x 33H in. |
|---|---|
| Arm Height | 33 in. |
| Seat Height | 17 in. |
| Inside Width | 23 in. |
| Inside Depth | 58 in. |
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 67 × 33 in |
| Brand | Tommy Bahama Outdoor |
| Color | Gray |
| Detail Color | 0101 GRAY |
| Style | Contemporary |
| Collection | Del Mar |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.