Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The arm chair is designed with slots in the top of the chair back to accommodate a Velcro strap for the back cushion and likewise the seat cushion is held in place, the result is an exceptionally comfortable dining experience. The straps will be tailored in the same fabric as the cushion.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 24W x 27D x 35H in. |
|---|---|
| Arm Height | 26 in. |
| Seat Height | 19 in. |
| Inside Width | 22 in. |
| Inside Depth | 20 in. |
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 24 × 35 in |
| Brand | Tommy Bahama Outdoor |
| Color | Brown |
| Detail Color | 3950 LIGHT BROWN |
| Style | CASUAL CONTEMPORARY |
| Collection | La Jolla |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.