Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The long sweeping lines of the Silver Sands chaise lounge make a design statement worthy of reflection. The inclining back is ideal for reading or resting.
| Dimensions | 32W x 82D x 41H in. |
|---|---|
| Arm Height | 21 in. |
| Seat Height | 17 in. |
| Inside Width | 28 in. |
| Inside Depth | 51 in. |
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 82 × 32 × 41 in |
| Brand | Tommy Bahama Outdoor |
| Color | Gray |
| Detail Color | 3945 LIGHT GRAY |
| Style | Contemporary |
| Collection | Silver Sands |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.