Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The bar stool features a slat-back design with thick cushioning on the seats and backs which are attached with Velcro straps that match the fabric on the cushions.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 20W x 27D x 43H in. |
|---|---|
| Seat Height | 31 in. |
| Inside Width | 20 in. |
| Inside Depth | 19 in. |
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 43 in |
| Brand | Tommy Bahama Outdoor |
| Color | Cream |
| Detail Color | 3370 BROWN |
| Style | Transitional Coastal |
| Collection | Mozambique |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.