Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The 60-inch Hampstead settee is perfectly scaled for use in the bedroom or in pairs. The single cushion bench seat and elegant saber arm design offer a clean transitional look in any fabric application
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 60W x 26D x 33H in. |
|---|---|
| Arm Height | 33 in. |
| Seat Height | 19 in. |
| Inside Width | 47 in. |
| Inside Depth | 18 in. |
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 60 × 33 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | 9999 MUST SPECIFY |
| Style | Transitional |
| Collection | Avondale |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.