Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
One Arm Sofa (80.5W)
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Description | One Arm Sofa (80.5W) |
|---|---|
| Outside Dimensions | 80.5W 35D 35H |
| Inside Dimensions | 75W 21.5D |
| Seat | 20.5H |
| Arm | 28H |
| Back Rail | — |
| Standard TPs | 1 – 18″ |
| Weight | 160 lbs. |
| Weight | 160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 80.5 × 35 in |
| Brand | CR Laine |
| Color | Cream |
| Detail Color | Thrill Stone |
| Style | Transitional |
| Collection | Westport |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.