Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
One Arm Loveseat (50W)
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Description | One Arm Loveseat (50W) |
|---|---|
| Outside Dimensions | 50W 35D 37H |
| Inside Dimensions | 45W 21.5D |
| Seat | 20H |
| Arm | 23H |
| Back Rail | 30H |
| Standard TPs | 1 – 18″ |
| Weight | 115 lbs. |
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 50 × 37 in |
| Brand | CR Laine |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Topsider |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.