Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
One Arm Chaise (37W)
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Outside Dimensions | 37W 63D 34.5H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 32W 46D |
| Weight | 120 lbs. |
| Component Type | One Arm Chaise (37W) |
| Seat Height | 21H |
| Arm Height | 26.5H |
| Back Rail Height | 30H |
| Weight | 120 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 37 × 34.5 in |
| Brand | CR Laine |
| Color | Gray |
| Detail Color | Mont Blanc Dove |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.