Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Corner Sofa (84W)
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Description | Corner Sofa (84W) |
|---|---|
| Outside Dimensions | 84W 35D 37H |
| Inside Dimensions | 67W 20.5D |
| Seat | 19H |
| Arm | 23H |
| Back Rail | 30H |
| Standard TPs | 2 – 20″ |
| Weight | 155 lbs. |
| Weight | 155 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 84 × 37 in |
| Brand | CR Laine |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drew Sand |
| Style | Transitional |
| Collection | Lakeside |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.