Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
One Arm Chaise (36W)
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Description | One Arm Chaise (36W) |
|---|---|
| Outside Dimensions | 36W 64D 33H |
| Inside Dimensions | 32W 49D |
| Seat | 20H |
| Arm | 25H |
| Back Rail | 25H |
| Standard TPs | 1 – 20″ |
| Weight | 100 lbs. |
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 36 × 33 in |
| Brand | CR Laine |
| Color | Cream |
| Detail Color | Watson Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Big Easy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.