Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Corner Sofa (112W)
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Description | Corner Sofa (112W) |
|---|---|
| Outside Dimensions | 112W 43.5D 35.5H |
| Inside Dimensions | 85W 24D |
| Seat | 21H |
| Arm | 26.5H |
| Back Rail | 34.5H |
| Standard TPs | — |
| Weight | 215 lbs. |
| Weight | 215 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.5 × 112 × 35.5 in |
| Brand | CR Laine |
| Color | Brown |
| Detail Color | Stetson Thorn |
| Style | Transitional |
| Collection | Barrett |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.