Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The refined accent chair features a minimalist design that provides ultimate comfort. Its ultra down seat cushion and blend down back cushion can be customized in any leather of your choosing.
| Leather | Yes |
|---|
| Dimensions | 31W x 35D x 32H in. |
|---|---|
| Arm Height | 28 in. |
| Seat Height | 18 in. |
| Inside Width | 22 in. |
| Inside Depth | 20 in. |
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 31 × 32 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | 2000 PRE-FINISHED LEGS |
| Style | Modern |
| Collection | Twin Palms |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.