Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Both versatile and amazingly comfortable, this frame features a contemporary track arm, wood-trimmed base, and wooden top rail. The blend down back cushion has soft button tufting for a tailored traditional look — an elegant design juxtaposition indeed. You may customize with any of our upholstery finishes as no charge.
| Dimensions | 33W x 35D x 33H in. |
|---|---|
| Arm Height | 22 in. |
| Seat Height | 18 in. |
| Inside Width | 24 in. |
| Inside Depth | 22 in. |
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 33 × 33 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | 9999 MUST SPECIFY |
| Collection | Macarthur Park |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.