Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The sleek design of this modern wing chair is a great scale and perfect for contemporary living. MacArthur Park delivers and updated look while retaining a connection to the past, so although a wing chair may be considered a vintage idea, the updated lines and leather selection is decisively updated and fresh for new traditionalists. Also available in fabric as 7658-11.
| Leather | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
| Dimensions | 32W x 37D x 45H in. |
|---|---|
| Arm Height | 26 in. |
| Seat Height | 17 in. |
| Inside Width | 21 in. |
| Inside Depth | 22 in. |
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 45 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | 9999 MUST SPECIFY |
| Collection | Macarthur Park |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.