Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Calatrava chair is a design that looks as striking from the back as it does the front, showcasing the beauty and graceful lines of leather wrapped rattan. The fan motif detail on the chair back is exceptional.
| Leather | Yes |
|---|
| Dimensions | 29W x 33D x 34H in. |
|---|---|
| Arm Height | 23 in. |
| Seat Height | 17 in. |
| Inside Width | 23 in. |
| Inside Depth | 20 in. |
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 29 × 34 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | 579 TIDEFALL |
| Style | Contemporary |
| Collection | Key Biscayne |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.