Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Hamlin swivel chair pairs a parquet pattern of woven split rattan in the Weathered Oak finish with an upholstered inside seat and back. Nailhead trim is standard around the arms and back. The finish on the woven material cannot be customized.
| Swivel | Yes |
|---|
| Dimensions | 30W x 36D x 36H in. |
|---|---|
| Arm Height | 24 in. |
| Seat Height | 19 in. |
| Inside Width | 22 in. |
| Inside Depth | 23 in. |
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 30 × 36 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Collection | Barclay Butera Upholstery |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.