Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Constructed of select hardwoods and Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Grand scaled post with end grain detail in the top gives the desk a sturdy appearance | Yes |
| Two drawers are constructed with dovetail joinery and ball bearing extension guides, a pencil tray can be found in the right side drawer | Yes |
| Dimensions | 54.00″W X 26.00″D X 30.50″H |
| Weight | 88.18 lbs |
| Weight | 88.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 54 × 30.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.