Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Contemporary designed writing desk with a slight bowed front crafted from oak veneers and select hardwoods with gentle wire brushing to highlight the grain, finished in a rich mocha coloration. The three wooden storage drawers feature a light gold finish on the custom designed textured hardware. The metal base is finished in a warm silver leaf.
| Storage | Yes |
|---|
| Knee Space Height | 25 in. |
|---|---|
| Dimensions | 60.25W x 30.25D x 29.5H in. |
| Knee Space Width | 31.75 in. |
| Weight | 170 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.25 × 60.25 × 29.5 in |
| Brand | Sligh |
| Color | Brown |
| Detail Color | MOCHA |
| Style | Contemporary |
| Collection | Windsor Park |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.