Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Everson writing desk has three soft-close drawers with Sand Drift overlays and borders in the contrasting Shadow finish. Architectural end panels and a front privacy panel feature chamfered molding around the perimeter.
| Knee Space Width | 54 in. |
|---|---|
| Dimensions | 57W x 31.75D x 29.5H in. |
| Knee Space Height | 23.25 in. |
| Weight | 152 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.75 × 57 × 29.5 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | SAND DRIFT |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sunset Key |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.