Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The contemporary offset design of the 64-inch Domus writing desk is crafted from quartered oak veneers in a sandblasted and wire-brushed light gray finish with custom brushed nickel hardware. The unit on the left features a concave geometric design with a storage drawer above and a file drawer below that will accommodate letter or legal files. The inset Brisa writing surface is both durable and cleanable, and the desk incorporates and integrated power unit with two USB jacks and two receptacles.
| Power | Yes |
|---|---|
| Storage | Yes |
| Dimensions | 64W x 26D x 29.75H in. |
|---|---|
| Knee Space Width | 26.75 in. |
| Knee Space Height | 24.75 in. |
| Weight | 191 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 64 × 29.75 in |
| Brand | Sligh |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Studio Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.