Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Inspired by a Mid Century antique, with canted legs and a case structure suspended below the writing surface by metal posts in a champagne finish, all dressed in a rich brown finish over figured walnut veneers. Custom hardware in a champagne finish. Left side facing: 1 locking file drawer that will accommodate legal/letter size files. Right side facing: 3 storage drawers. 1 shelf in kneehole area. Lift lid on top reveals unit with 2 powered USB power jacks with tamper resistant receptacles and cord management.
| Power | Yes |
|---|---|
| Storage | Yes |
| Knee Space Height | 27 in. |
|---|---|
| Dimensions | 60W x 30D x 29.5H in. |
| Knee Space Width | 25.25 in. |
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 29.5 in |
| Brand | Sligh |
| Color | Gray |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Studio Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.