Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Traditional designs in Cherry with faux leather writing surface and nine full extension drawers. The left and right pedestals feature three storage drawers and one file drawer for letter or legal files. The center drawer is a drop-front for comfortable use with a keyboard. The is also a lower shelf in the center with ample knee space 28.5 wide and 25H.
| Storage | Yes |
|---|---|
| Leather | Yes |
| Knee Space Height | 25 in. |
|---|---|
| Dimensions | 66W x 30D x 30.5H in. |
| Knee Space Width | 28.5 in. |
| Weight | 341 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 66 × 30.5 in |
| Brand | Sligh |
| Color | Brown |
| Detail Color | VERNON |
| Style | Traditional |
| Collection | Richmond Hill |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.