Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Distinctive Rosewood veneer and rattan trim blend with decorative bamboo top panels and leather writing surface to make this desk top refined yet relaxed. Woven rattan panels and drawer fronts reveal one full extension file drawer, two storage drawers, and a drop front keyboard drawer with ergonomic palm rest.
| Storage | Yes |
|---|---|
| Leather | Yes |
| Dimensions | 64W x 32D x 30H in. |
|---|---|
| Knee Space Width | 26 in. |
| Knee Space Height | 24 in. |
| Weight | 216 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 64 × 30 in |
| Brand | Sligh |
| Color | Brown |
| Detail Color | SIENNA |
| Style | Transitional |
| Collection | Bal Harbour |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.