Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The writing desk offers a unique contemporary design for the home office, with an aged bronze metal base that appears to cradle the knotty oak top. The desk top features three open compartments and two self-closing drawers.
| Knee Space Width | 54 in. |
|---|---|
| Dimensions | 54W x 28D x 34.5H in. |
| Knee Space Height | 24.25 in. |
| Weight | 178 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 54 × 34.5 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | NEWCASTLE |
| Style | CASUAL TRANSITIONAL |
| Collection | Los Altos |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.