Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Sunny Isles writing desk has a leather-wrapped rattan frame with a graceful curved stretcher on the base. All sides are clad with woven raffia. There is a center drop-front drawer, a legal/letter compatible file drawer on the left, and two storage drawers on the right.
| Storage | Yes |
|---|---|
| Leather | Yes |
| Knee Space Width | 26 in. |
|---|---|
| Dimensions | 63.25W x 27.25D x 30H in. |
| Knee Space Height | 22.75 in. |
| Weight | 213 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.25 × 63.25 × 30 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | SUNWASHED |
| Style | Coastal |
| Collection | Key Biscayne |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.