Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Offering exceptional detailing, this writing desk features woven raffia on all sides, leather wrapped decorative cross stretchers on the front and sides. The desk has three drawers with raffia fronts for storage. For additional storage, choose the desk combination 593-933C with the Enchanted Isle box of drawers, which consists of four drawers and a decorative gallery of leather wrapped rattan.
| Storage | Yes |
|---|---|
| Leather | Yes |
| Dimensions | 54.5W x 30.25D x 30H in. |
|---|---|
| Knee Space Width | 46.75 in. |
| Knee Space Height | 24.25 in. |
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.25 × 54.5 × 30 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | CARIBBEAN SUNSET |
| Style | Traditional |
| Collection | Bali Hai |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.