Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Stately modern asymmetrical bookcase featuring a breakfront center section broken into four compartments, with two divided by adjustable shelves in tempered glass, and standing on a recessed plinth base. Fourteen compartments total, all dressed in our Misty White Gray finish. The bookcase is not reversible due to the breakfront section.
| Dimensions | 48W x 18D x 88H in. |
|---|
| Weight | 207 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 48 × 88 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | ANTIQUE AGED WHITE |
| Style | Contemporary |
| Collection | Signature Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.