Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
An ideal expression of comfort is realized with this matching ottoman. The side closest to the chair has a slight curve reflecting its design and the ultra down seat cushion provides a lift for your legs or an additional seat for numerous guest situations. The finish on the tapered legs and finish on the nailhead trim may be customized in addtion to selecting the custom fabric upholstery.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 25W x 21D x 19H in. |
|---|---|
| Seat Height | 16 in. |
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 25 × 19 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | 9999 MUST SPECIFY |
| Style | Transitional |
| Collection | Oyster Bay |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.