Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The ottoman features a round tight seat that tapers along the sides creating an original, designer look. The unique shape allows for ample seating arrangements around it. It is customizable and shown here in a modern grey toned fabric.
| Customizable | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
| Dimensions | 44W x 44D x 17H in. |
|---|---|
| Seat Height | 15 in. |
| Weight | 53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 44 × 17 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | 2000 PRE-FINISHED LEGS |
| Style | Transitional |
| Collection | Lexington Upholstery |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.