Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Tripoli hall chest features a contemporary architectural design on the door fronts, with chamfered step-down moldings that draw the eye to custom hardware in the center. Behind the doors are two soft-close drawers at the top, two adjustable shelves in a large compartment on the right, and three adjustable shelves in a smaller compartment on the left.
| Dimensions | 54W x 17D x 36H in. |
|---|
| Weight | 256 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 54 × 36 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | SENEGAL |
| Style | CASUAL CONTEMPORARY |
| Collection | Zanzibar |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.