Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The hall chest provides ample storage with three drawers. Its rich shades of taupe and gray highlight the soft horizontal grain lines of the Gray Elm veneers resulting in a casual, yet refined look. Custom bar pulls feature wood anchored by metal end caps in an aged silver finish.
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 54W x 19D x 35H in. |
|---|
| Weight | 192 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 54 × 35 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | SHADOW MIST |
| Style | Transitional |
| Collection | Shadow Play |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.