Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
With a contemporary geometric pattern on the door panels and extraordinary custom pulls, the stately 88-inch tall Pacific Coast Cabinet makes a great statement as a single item or in pairs. The flexibility of the interior configuration makes the piece appropriate for bedroom or living room applications. Behind doors that open 180 degrees are three full-extension self-closing drawers, one stationary shelf and four adjustable shelves. The cabinet is available as shown in the Sandstone finish or in Sailcloth as 921-975.
| Dimensions | 46W x 24D x 88H in. |
|---|
| Weight | 418 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 46 × 88 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | Brown |
| Detail Color | SANDSTONE |
| Style | Coastal Transitional |
| Collection | Newport |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.