Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Round accent table with a pewter metal interwoven base and a tumbled white onyx top in neutral grays, creams, and golds. Stands 32 in. high for versatile side table placement.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
With a convenient round shape, the Marin Accent Table combines Pewter Metal on a geometrically-shaped interwoven base with a Tumbled White Onyx top with shades of grays, creams and golds for an eclectic blending of elegant, organic materials in a medley of rich neutrals.
| Carton Height | 34.75 |
|---|---|
| Carton Length | 15.50 |
| Carton Weight | 23.00 |
| Carton Width | 15.50 |
| Depth | 12.00 |
| Height | 32.00 |
| Important Use Information | We recommend the use of felt tabs and coasters to protect the stone surface. All stone tops, especially those around water should be sealed or polished before use and on a regular basis to ke |
| Material Description | Tumbles White Onyx with Carbon Steel Metal |
| Style | Modern/Contemporary |
| Top Load Capacity | 20 lbs |
| Width | 12.00 |
| Weight | 17 |
| Image Role Data | {“5934_50002_003_111_114_00_room”:[“Room Image 1″],”5934_80111_114_50001_50002_50003_10458_00_638_85327_WH_638_50394_MULTI_room”:[“Room Image 2″],”5934_50002_00_silo”:[“Silo Image 1”,”Silo – |
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 32 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Silver |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Melange |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.