Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Round accent table with gray Primavera veneers and stepped silver-leaf insets. Casters provide easy mobility.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Earthy texture meets glam with the Guilded Accent Table in this stepped design with contrasting silver leaf insets. Gray-finished Primavera Veneers are paired with silver leaf accents on the stepped insets. Featuring an appealing round shape, the table has casters for easy mobility.
| Carton Height | 29.25 |
|---|---|
| Carton Length | 28.00 |
| Carton Weight | 73.00 |
| Carton Width | 28.00 |
| Depth | 24.00 |
| Height | 24.00 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Figured Primavera Veneers |
| Style | Modern/Contemporary |
| Top Dimensions | 24W x 24D x 2TH |
| Top Load Capacity | 50 lbs |
| Width | 24.00 |
| Weight | 44 |
| Image Role Data | {“628_80458_518_95_85669_00_room”:[“Room Image 1″],”628_80518_95_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”628_80518_95_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grays |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Melange |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.