Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
C-shaped, two-tier side table with a pewter metal base and a white and gray Carrara marble top. The C-shape enhances versatility beside seating.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
With a convenient C-shape to enhance versatility, the two-tiered Georgia side Table combines Pewter Metal on the base with a Carrara Marble white and gray top for an eclectic blending of elegant, organic materials.
| Carton Height | 26.00 |
|---|---|
| Carton Length | 18.00 |
| Carton Weight | 52.80 |
| Carton Width | 27.00 |
| Depth | 14.00 |
| Height | 22.50 |
| Important Use Information | We recommend the use of felt tabs and coasters to protect the stone surface. All stone tops, especially those around water should be sealed or polished before use and on a regular basis to ke |
| Material Description | Carrara Marble Veneer with Cast Metal |
| Number of Shelves | 1 |
| Style | Transitional |
| Top Load Capacity | 40 lbs |
| Width | 22.00 |
| Wood Distressing Type | Distressed Base |
| Weight | 34.76 |
| Image Role Data | {“628_50028_40_50031_00_50032_00_50035_00_room”:[“Room Image 1″],”628_50035_00_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”628_50035_00_back_silo”:[“Silo Image 2″,”Silo – Back 3/4 Angle”],”6 |
| Weight | 34.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 22 × 22.5 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Transitional |
| Collection | Melange |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.