Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Compact accent table with a white onyx top and lower shelf on a black metal frame. Industrial-meets-organic design adds character to small spaces.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Industrial meets organic with the chic and couture Blythe Accent Table, combining an alluring White Onyx top and bottom shelf with patterned veining with 5 slender metal legs. At only 18W by 18D, this versatile piece will add character even to small spaces.
| Carton Height | 26.00 |
|---|---|
| Carton Length | 21.75 |
| Carton Weight | 50.16 |
| Carton Width | 21.50 |
| Depth | 18.75 |
| Distressing | No |
| Height | 23.00 |
| Important Use Information | We recommend the use of felt tabs and coasters to protect the stone surface. All stone tops, especially those around water should be sealed or polished before use and on a regular basis to ke |
| Levelers | No |
| Material Description | Metal with White Onyx |
| Metal Distressing | No |
| Number of Shelves | 1 |
| Style | Transitional |
| Top Load Capacity | 60 lbs |
| Width | 18.50 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 34.76 |
| Image Role Data | {“638_50267abstract”:[“Abstract Image”,”Abstract Image 1″],”638_50267silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”638_50267top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 34.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.75 × 18.5 × 23 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Transitional |
| Collection | Melange |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.