Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Surf storage cabinet offers full-length woven cane panels on the doors, six adjustable shelves, one stationary shelf, and two soft-close drawers at the base. The units can be bunched. The cane panels will remain the light nutmeg Table Rock finish, while the rest of the case and shelves are the linen white Tides finish.
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 34W x 19D x 88H in. |
|---|
| Weight | 259 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 34 × 88 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | Brown |
| Detail Color | TIDES |
| Style | CASUAL TRANSITIONAL |
| Collection | Laguna |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.