Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Contemporary design in Beech solids and Maple veneers hand-painted by artists in a gray and silver crosshatch pattern over silver leaf, enhanced by the true lacquer finish. The three drawers have soft-close guides, with brushed nickel hardware and a plinth base.
| Dimensions | 42W x 18D x 37.5H in. |
|---|---|
| Weight | 212.00 lbs |
| Weight | 191 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 37.5 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Signature Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.