Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
18″ (45.7 cm) Commerce and Market Living Room Commerce & Market Accent Table highlighted with Painted Glass with Carbon Steel, bringing a subtle decorative character.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Artistic and airy, the Commerce Market Accent Table has a lightly-scaled metal base and a reverse-painted glass top in color tones of earthy brown and graphite.
| Carton Height | 26.00 |
|---|---|
| Carton Length | 21.25 |
| Carton Weight | 17.00 |
| Carton Width | 22.00 |
| Depth | 18.00 |
| Height | 22.00 |
| Material Description | Painted Glass with Carbon Steel |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 60 lbs |
| Width | 18.00 |
| Weight | 11 |
| Image Role Data | {“7228_50616_00_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_50616_00_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 22 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Browns |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.